Supported byElevatePR Digital
Supported byspot_img
RudarstvoKanada pokreće istraživački fond od 40 miliona dolara za lance vrednosti kritičnih...

Kanada pokreće istraživački fond od 40 miliona dolara za lance vrednosti kritičnih minerala

Supported byspot_img
Supported byMercados Media
Supported by Balancing Energy
Supported by Energetika
Supported by Owner's Engineer

Kanadska vlada želi da postane nulto neto nacija do 2050. godine i nastavlja da finansira nove tehnologije koje koriste kritične minerale s obzirom na njihovu upotrebu u zelenim, niskougljeničnim tehnologijama kao što su baterije i solarni paneli.

Ovog puta ulaže 40 miliona dolara za podršku razvoju tehnologije i pilot demonstracionih projekata koji razvijaju kritične lance vrednosti minerala.

Supported by

Ministar prirodnih resursa Jonathan Wilkinson predstavio je u utorak drugi poziv za podnošenje predloga za Program razvoja i demonstracije istraživanja kritičnih minerala (CMRDD).

Cilj je saradnja sa uspešnim aplikantima na promovisanju ekološki prihvatljivih i efikasnih metoda proizvodnje i prerade kritičnih minerala. Takođe ima za cilj da podstakne kontinuirano ulaganje u kritične lance vrednosti minerala, obezbeđujući njihovu održivost i dugoročni rast.

„Od istraživanja i ekstrakcije do napredne proizvodnje do prerade i reciklaže, ulažemo u celom lancu vrednosti“, rekao je Wilkinson u izjavi.

Pilot postrojenja i demonstracioni projekti koji pokazuju nivoe tehnološke spremnosti (TRL) od 6-8 ispunjavaju uslove za finansiranje do 5 miliona dolara po projektu. Ovi projekti imaju za cilj unapređenje tehnologija za proizvodnju esencijalnih kritičnih minerala, podržavajući ulazne sirovine potrebne za prioritetne lance vrednosti u Kanadi.

Prioritetni sektori uključuju čiste tehnologije, naprednu proizvodnju, informacione i komunikacione tehnologije i poluprovodnike.

Da bi se prijavili, zainteresovani mogu da podnesu svoje prijave putem interneta. Rok za predaju je 16 časova, po istočno-evropskom vremenu, 29. septembra 2023.

Kanada, sa svojim bogatim mineralnim resursima, spremna je da iskoristi rastuću globalnu potražnju za kritičnim mineralima, koji su neophodni za prelazak na niskougljeničnu, zelenu i digitalnu ekonomiju.

Najnovija runda finansiranja ima za cilj da se pozabave prazninama u lancu vrednosti kritičnih minerala premeštanjem projekata sa prekomercijalne faze na demonstraciju, usvajanje i integraciju u domaće i međunarodne lance vrednosti.

Oni će imati za cilj da poboljšaju ekonomičnost kapitala i poslovanja, omoguće efikasnu ekstrakciju iz nekonvencionalnih izvora, razviju inovativne metode prerade minerala i smanje potrošnju energije i emisije ugljenika. Oni će takođe promovisati optimizaciju resursa i smanjenje otpada kroz principe cirkularne ekonomije.

Kao deo prve kanadske strategije za kritične minerale, budžet za 2022. predložio je podršku u iznosu do 3,8 milijardi dolara tokom šest godina.

Supported byspot_img
Supported byspot_img
Supported byspot_img

Najnovije vesti

Povezani članci

Norra Kärr: Švedski projekat retkih zemalja koji menja pravila igre za Evropu

Leading Edge Materials Corp. objavila je podnošenje aplikacije za Eksploatacionu koncesiju („Bearbetningskoncession“) za 25-godišnji zakup rudnika za projekat teških retkih zemalja (HREE) Norra Kärr. Ovo dolazi nakon što je prvobitna koncesija odobrena 2013. godine, kada je kompanija predložila da...

Ekološke organizacije osporavaju odobrenje Srbije za rudarski projekat Rio Tinta

Ministarstvo za zaštitu životne sredine Srbije utvrdilo je obim i zahteve za procenu uticaja na životnu sredinu (EIA) za projekat Jadar, rudarenje litijuma i bora koje vodi Rio Tinto. Kompanija je sada dužna da se bavi kumulativnim uticajima na...

Rudnik zlata na Rogozni predstavlja ozbiljan rizik po zdravlje i životnu sredinu

Otvaranje rudnika zlata na Rogozni moglo bi ozbiljno uticati na zdravlje građana Novog Pazara i životnu sredinu, upozorila je Dragana Đorđević, naučni savetnik. U intervjuu za program "Zeleni minut", Đorđević je objasnila da će proces rudarenja dovesti do zagađenja...
error: Content is protected !!