Supported byElevatePR Digital
Supported byspot_img
RudarstvoKanada pokreće istraživački fond od 40 miliona dolara za lance vrednosti kritičnih...

Kanada pokreće istraživački fond od 40 miliona dolara za lance vrednosti kritičnih minerala

Supported byspot_img
Supported byMercados Media

Kanadska vlada želi da postane nulto neto nacija do 2050. godine i nastavlja da finansira nove tehnologije koje koriste kritične minerale s obzirom na njihovu upotrebu u zelenim, niskougljeničnim tehnologijama kao što su baterije i solarni paneli.

Ovog puta ulaže 40 miliona dolara za podršku razvoju tehnologije i pilot demonstracionih projekata koji razvijaju kritične lance vrednosti minerala.

Supported by

Ministar prirodnih resursa Jonathan Wilkinson predstavio je u utorak drugi poziv za podnošenje predloga za Program razvoja i demonstracije istraživanja kritičnih minerala (CMRDD).

Cilj je saradnja sa uspešnim aplikantima na promovisanju ekološki prihvatljivih i efikasnih metoda proizvodnje i prerade kritičnih minerala. Takođe ima za cilj da podstakne kontinuirano ulaganje u kritične lance vrednosti minerala, obezbeđujući njihovu održivost i dugoročni rast.

„Od istraživanja i ekstrakcije do napredne proizvodnje do prerade i reciklaže, ulažemo u celom lancu vrednosti“, rekao je Wilkinson u izjavi.

Pilot postrojenja i demonstracioni projekti koji pokazuju nivoe tehnološke spremnosti (TRL) od 6-8 ispunjavaju uslove za finansiranje do 5 miliona dolara po projektu. Ovi projekti imaju za cilj unapređenje tehnologija za proizvodnju esencijalnih kritičnih minerala, podržavajući ulazne sirovine potrebne za prioritetne lance vrednosti u Kanadi.

Prioritetni sektori uključuju čiste tehnologije, naprednu proizvodnju, informacione i komunikacione tehnologije i poluprovodnike.

Da bi se prijavili, zainteresovani mogu da podnesu svoje prijave putem interneta. Rok za predaju je 16 časova, po istočno-evropskom vremenu, 29. septembra 2023.

Kanada, sa svojim bogatim mineralnim resursima, spremna je da iskoristi rastuću globalnu potražnju za kritičnim mineralima, koji su neophodni za prelazak na niskougljeničnu, zelenu i digitalnu ekonomiju.

Najnovija runda finansiranja ima za cilj da se pozabave prazninama u lancu vrednosti kritičnih minerala premeštanjem projekata sa prekomercijalne faze na demonstraciju, usvajanje i integraciju u domaće i međunarodne lance vrednosti.

Oni će imati za cilj da poboljšaju ekonomičnost kapitala i poslovanja, omoguće efikasnu ekstrakciju iz nekonvencionalnih izvora, razviju inovativne metode prerade minerala i smanje potrošnju energije i emisije ugljenika. Oni će takođe promovisati optimizaciju resursa i smanjenje otpada kroz principe cirkularne ekonomije.

Kao deo prve kanadske strategije za kritične minerale, budžet za 2022. predložio je podršku u iznosu do 3,8 milijardi dolara tokom šest godina.

Supported byspot_img
Supported byspot_img
Supported byspot_img

Najnovije vesti

Povezani članci

Prony Resources potencijalni dobavljač nikla Sibanye-Stillwater-u za potrebe proizvodnje baterija u Francuskoj

Sibanye-Stillwater procenjuje Prony Resources iz Nove Kaledonije kao mogućeg dobavljača nikla za proizvodnju materijala za baterije u svojoj fabrici Sandouville u Francuskoj. Prema rečima portparola Džejmsa Velsteda, ovaj proizvođač plemenitih metala sa sedištem u Johanesburgu takođe razmatra Indoneziju kao...

Denarius Metals Corp. kupuje Europa Metals Iberia, jačajući poziciju u projektu cinka, olova i srebra u Španiji

Denarius Metals Corp. objavio je potpisivanje obavezujućeg pisma o nameri (LOI) za preuzimanje 100% udela u kompaniji Europa Metals Iberia S.L., podružnici Europa Metals Ltd. Ova transakcija uključuje projekat Toral Zn-Pb-Ag, koji se nalazi u provinciji León, severna Španija,...

Nevladine organizacije EU pozivaju na održiva rešenja umesto dubokomorskog rudarstva zbog zabrinutosti za životnu sredinu

Dok Dragijev izveštaj upućuje na jedanaest godina staru studiju o mineralima sa morskog dna, nedavna istraživanja naglašavaju finansijske rizike i nesigurnosti povezane sa dubokomorskim rudarstvom. Vodeći evropski naučnici upozoravaju da bi to moglo naneti nepopravljivu štetu biodiverzitetu, poremetiti morske...
error: Content is protected !!