Supported byElevatePR Digital
Supported byspot_img
Rudarstvo„Ziđin"-ov put ka unapređenju održivog rudarstva u Srbiji

„Ziđin“-ov put ka unapređenju održivog rudarstva u Srbiji

Supported byspot_img
Supported byMercados Media

U proteklih pet godina, „Ziđin” ulaže napor u borbi protiv zagađenja vazduha u Boru i primeni sistema za reciklažu otpadnih voda, cime se voda ne ispušta u vodene tokove, rekao je Sju Guo Žu, direktor „Srbija Ziđin bakar”. Posvećenost kompanije za cilj ima to da Srbija postane vodeći proizvođač bakra u Evropi.

U 2023. „Ziđin” je doživeo rekordan uspeh, pri čemu je četvrtina ukupne proizvodnje i prihoda pripisana borskim rudnicima. Obećanje zelenog rudarstva u Srbiji je na pomolu. Osvrćući se na napredak od privatizacije RTB-a, generalni direktor „Srbija Ziđin Koper“ i predsednik nadzornog odbora „Srbija Ziđin Mining“ Guo Žu rekao je za RTS.

„Ziđin“ je ispunio obaveze predviđene kupoprodajnim ugovorom, uključujući investicije, zapošljavanje, zaštitu životne sredine. Ukupne investicije su dostigle 2,5 milijardi dolara do kraja 2023. godine, što je skoro duplo više od ugovorne obaveze. Tehničke nadogradnje su dovele do primetnog poboljšanja kvaliteta vazduha i vode u Boru, pokazujući posvećenost kompanije brizi o životnoj sredini.

Supported by

Osim Kine, „Ziđin” posluje u 15 zemalja, sa planovima za investiranje preko 4 milijarde dolara u borske rudnike. Ambiciozna vizija predsednika Čen Đingea ima za cilj da Srbiju pozicionira kao najvećeg evropskog proizvođača bakra.

Da bi se suočio sa ekološkim izazovima, „Ziđin” je uložio 300 miliona dolara u sanaciju životne sredine tokom pet godina. Inicijative uključuju ublažavanje zagađenja vazduha i reciklažu otpadnih voda, u skladu sa posvećenošću kompanije održivom rudarstvu. Saradnja sa lokalnim vlastima je od vitalnog značaja za rešavanje izazova upravljanja otpadnim vodama i otpadom.

Kompanija ima za cilj da uskladi savremene rudarske prakse sa strogim ekološkim standardima EU i ispuni očekivanja lokalnog stanovništva istočne Srbije. Kako se Srbija integriše u EU, „Ziđin“ se obavezuje da će poštovati još strože ekološke standarde.

„Srbija Ziđin bakar“ i „Srbija rudarstvo“ zapošljavaju oko 7.500 ljudi. Planovi za buduće zapošljavanje uključuju stručno usavršavanje radnika i zapošljavanje novih talenata, posebno u oblastima kao što su geologija, održavanje i finansije.

Globalno tržište bakra je obećavajuće, vođeno povećanom potražnjom iz industrija kao što je obnovljiva energija. Uprkos izazovima, „Ziđin“ ostaje fokusiran na održivi rast, koristeći napredne tehnologije kako bi maksimizirao produktivnost i osigurao dobrobit zaposlenih.

Izvor: miningwatch.news

Supported byspot_img
Supported byspot_img
Supported byspot_img

Najnovije vesti

Povezani članci

Strateško upravljanje mineralnim resursima Grčke: Izazovi i prilike

Nedavni događaj u Lavriju, organizovan od strane Asocijacije rudarskih preduzeća (SME) povodom obeležavanja stote godišnjice, fokusirao se na strateško upravljanje mineralnim bogatstvima Grčke, kako tokom aktivnog rudarenja, tako i nakon završetka vađenja resursa. Aristotelis Aivaliotis, generalni sekretar za energiju i...

Evropska industrija baterija: Prepreke na putu ka nezavisnosti

Ambicije Evrope za izgradnju nezavisnog lanca snabdevanja baterijama suočavaju se sa značajnim izazovima, pri čemu nedavni događaji u sektoru izazivaju zabrinutost za budućnost. Nekoliko kompanija, uključujući velike proizvođače automobila, najavilo je smanjenje broja radnih mesta, zatvaranje fabrika i zaustavljanje...

Evropa nakon uglja: Izazovi tranzicije i očuvanje kulturnog nasleđa

Postepeno ukidanje uglja u Evropi: Izazovi i prilike Postepeno ukidanje uglja u Evropi ključno je za rešavanje problema klimatskih promena, ali donosi značajne izazove za regione koji su dugo zavisili od uglja za svoj ekonomski i kulturni identitet. Rudarstvo uglja...
error: Content is protected !!