Supported byElevatePR Digital
Supported byspot_img
RudarstvoKineska inženjerska firma CCMC pokazuje dobre rezultate u srpskom projektu

Kineska inženjerska firma CCMC pokazuje dobre rezultate u srpskom projektu

Supported byspot_img
Supported byMercados Media

Kineska inženjerska kompanija China Coal Mine Construction Group Co., Ltd. (CCMC) pokazala je dobre rezultate na svom projektu u Srbiji 2023. godine koji se tiče dubine potonuća šahta na mesečnom nivou . To ukazuje na visok kvalitet i efikasnost kompanije i vrhunske tehnološke sposobnosti u globalnom inženjerskom sektoru.

Rudnik Čukaru Peki, veliki rudnik bakra i zlata koji se nalazi u blizini srpskog grada Bora, razvija i njime upravlja kineska rudarska kompanija Zijin od 2021. godine. CCMC je 2022. godine pobedio na tenderu za projekat potapanja šahtova od tri hiljade metara u tom rudniku.

Među tri okna, dva proizvodna okna dostići će dubinu od 1343 metra, oba prečnika po 7 metara. Servisni šaht će dostići 1245 metara, sa prečnikom od 10 metara. Kopanje u dubinu od preko hiljadu metara za šaht dugo je bio veliki inženjerski izazov. Ono što ga čini još težim je to što je projekat podložan značajnim geografskim ograničenjima, kao što su napuknuti slojevi stena i neočekivano visoki nivoi podzemnih voda.

Supported by

Potapanje tako dubokih rudnika usred ovih izazova zahteva inovaciju, stručnost i oprez. CCMC je posvećen odgovornom pristupu, traženju i sprovođenju najboljih mogućih rešenja. Tim je takođe koristio naprednu mehaničku opremu, uključujući vitla za bušenje velikih razmera, centralnu rotirajuću mašinu za grabljenje kamenja i hidraulične kišobranske bušilice, kako bi smanjio intenzitet rada i bezbednosne rizike i obezbedio kvalitet i efikasnost.

CCMC je poslednjih godina posvećen istraživanju inostranih tržišta. Kompanija je angažovana na projekatima u zemljama kao što su Turska, Indija, Pakistan, Uzbekistan, Zambija, Vijetnam i Laos.

Kada je reč o strategiji za inostranstvo, Sun Ksuejun, predsednik kompanije, rekao je da će kompanija aktivno učestvovati u izgradnji energetske infrastrukture u partnerskim zemljama.

Izvor : IT News Online

Supported byspot_img
Supported byspot_img
Supported byspot_img

Najnovije vesti

Povezani članci

Kako su se interesi velikih sila ukrstili nad Jadrom

Pitanje zaštite životne sredine, u slučaju otvaranja rudnika litijuma i fabrike za njegovu preradu u dolini Jadra, zanima samo Srbiju, odnosno njene građane. Sve ostale, koji se na ovaj ili onaj način pominju u vezi sa ovim projektom, zanimaju...

Strickland Metals identifikovao značajnu anomaliju blizu površine Obradov Potok u Srbiji

Strickland Metals je identifikovao anomaliju blizu površine Obradov Potok unutar svog projekta Rogozna za zlato i bazne metale u Srbiji, što ukazuje na potencijalno značajno mineralno nalazište. Ključni nalazi: Preliminarni rezultati IP istraživanja: Inducirano polarizacijsko (IP) istraživanje otkrilo je snažnu...

Postizanje ciljeva CRMA: Fraunhofer studija ističe potrebu za investicijama, inovacijama i međunarodnom saradnjom

Nedavno usvojeni Zakon o kritičnim sirovinama (CRMA) Evropske unije ima za cilj da ojača sigurnost snabdevanja sirovinama do 2030. godine. Ova legislativa nalaže da EU mora domaće eksploatisati 10% svojih potreba za strateškim sirovinama, procesuirati 40% unutar EU i...
error: Content is protected !!