Supported byElevatePR Digital
Supported byspot_img
RudarstvoMitilineos Energy & Metals će istražiti mogućnosti proizvodnje galijuma u ​​svojoj fabrici...

Mitilineos Energy & Metals će istražiti mogućnosti proizvodnje galijuma u ​​svojoj fabrici aluminijuma u ​​Grčkoj

Supported byspot_img
Supported byMercados Media

Grčka bi mogla da bude odgovor Evrope na odluku Kine da ograniči izvoz galijuma i germanijuma, retkozemnih elemenata koji se koriste u proizvodnji poluprovodnika, fotonaponskih i optičkih vlakana.
Predsednik kompanije Mitilineos Energy & Metals, Evangelos Mitilineos, rekao je da je kompaniju kontaktirala Komisija tražeći od nje da istraži mogućnosti proizvodnje galijuma u ​​njenoj fabrici aluminijuma u ​​Grčkoj.
„Pošto imamo spremne studije i pune kapacitete za proizvodnju galijuma, uz neophodna ulaganja naravno, mi smo u razgovorima sa Evropskom komisijom kako bismo postigli najbolji i najbrži rezultat“, rekao je Mitilineos, koji je i predsednik Eurometauk-a, Panevropskog Udruženje industrija obojenih metala.
Razvoj događaja dolazi nakon nedavne najave kineskih planova da ograniči izvoz
galijuma i germanijuma.
Kina obezbeđuje EU 45% svog germanijuma i 70% svog galijuma, a malo je kompanija van Kine koje mogu da proizvode metale visoke čistoće potrebne za proizvodnju poluprovodnika, fotonaponskih uređaja i optičkih vlakana. Međutim, teško je, najblaže rečeno, uložiti desetine miliona evra neophodnih za proizvodnju galijuma bez pomoći države da bi se izborili sa visokim cenama energije i inflacijom s obzirom na strašne okolnosti u kojima se evropska metalska industrija našla poslednjih godina.
„Pre nekoliko meseci Evropska komisija je iznela svoj predlog Direktive o kritičnim sirovinama kako bi pomogla evropskom rudarstvu i industriji prerade minerala i metala u kojoj ima deficit i apsolutnu zavisnost od uvoza, uglavnom iz Kine i Rusije“, rekao je Mitilineos.
Dolaskom na neformalni Savet ministara životne sredine i energetike održan u sredu u Valjadolidu, Španija, ministar životne sredine i energetike Todoros Skilakakis rekao je da „Grčka podržava inicijativu EU za stratešku autonomiju i može da doprinese ovim naporima vađenjem kritičnih sirovina i retkih zemlje koje postoje u njenom podzemlju“.

Supported byspot_img
Supported byspot_img
Supported byspot_img

Najnovije vesti

Povezani članci

Strateško upravljanje mineralnim resursima Grčke: Izazovi i prilike

Nedavni događaj u Lavriju, organizovan od strane Asocijacije rudarskih preduzeća (SME) povodom obeležavanja stote godišnjice, fokusirao se na strateško upravljanje mineralnim bogatstvima Grčke, kako tokom aktivnog rudarenja, tako i nakon završetka vađenja resursa. Aristotelis Aivaliotis, generalni sekretar za energiju i...

Evropska industrija baterija: Prepreke na putu ka nezavisnosti

Ambicije Evrope za izgradnju nezavisnog lanca snabdevanja baterijama suočavaju se sa značajnim izazovima, pri čemu nedavni događaji u sektoru izazivaju zabrinutost za budućnost. Nekoliko kompanija, uključujući velike proizvođače automobila, najavilo je smanjenje broja radnih mesta, zatvaranje fabrika i zaustavljanje...

Evropa nakon uglja: Izazovi tranzicije i očuvanje kulturnog nasleđa

Postepeno ukidanje uglja u Evropi: Izazovi i prilike Postepeno ukidanje uglja u Evropi ključno je za rešavanje problema klimatskih promena, ali donosi značajne izazove za regione koji su dugo zavisili od uglja za svoj ekonomski i kulturni identitet. Rudarstvo uglja...
error: Content is protected !!