Supported byElevatePR Digital
Supported byspot_img
RudarstvoMitilineos Energy & Metals će istražiti mogućnosti proizvodnje galijuma u ​​svojoj fabrici...

Mitilineos Energy & Metals će istražiti mogućnosti proizvodnje galijuma u ​​svojoj fabrici aluminijuma u ​​Grčkoj

Supported byspot_img
Supported byMercados Media
Supported by Balancing Energy
Supported by Energetika
Supported by Owner's Engineer

Grčka bi mogla da bude odgovor Evrope na odluku Kine da ograniči izvoz galijuma i germanijuma, retkozemnih elemenata koji se koriste u proizvodnji poluprovodnika, fotonaponskih i optičkih vlakana.
Predsednik kompanije Mitilineos Energy & Metals, Evangelos Mitilineos, rekao je da je kompaniju kontaktirala Komisija tražeći od nje da istraži mogućnosti proizvodnje galijuma u ​​njenoj fabrici aluminijuma u ​​Grčkoj.
„Pošto imamo spremne studije i pune kapacitete za proizvodnju galijuma, uz neophodna ulaganja naravno, mi smo u razgovorima sa Evropskom komisijom kako bismo postigli najbolji i najbrži rezultat“, rekao je Mitilineos, koji je i predsednik Eurometauk-a, Panevropskog Udruženje industrija obojenih metala.
Razvoj događaja dolazi nakon nedavne najave kineskih planova da ograniči izvoz
galijuma i germanijuma.
Kina obezbeđuje EU 45% svog germanijuma i 70% svog galijuma, a malo je kompanija van Kine koje mogu da proizvode metale visoke čistoće potrebne za proizvodnju poluprovodnika, fotonaponskih uređaja i optičkih vlakana. Međutim, teško je, najblaže rečeno, uložiti desetine miliona evra neophodnih za proizvodnju galijuma bez pomoći države da bi se izborili sa visokim cenama energije i inflacijom s obzirom na strašne okolnosti u kojima se evropska metalska industrija našla poslednjih godina.
„Pre nekoliko meseci Evropska komisija je iznela svoj predlog Direktive o kritičnim sirovinama kako bi pomogla evropskom rudarstvu i industriji prerade minerala i metala u kojoj ima deficit i apsolutnu zavisnost od uvoza, uglavnom iz Kine i Rusije“, rekao je Mitilineos.
Dolaskom na neformalni Savet ministara životne sredine i energetike održan u sredu u Valjadolidu, Španija, ministar životne sredine i energetike Todoros Skilakakis rekao je da „Grčka podržava inicijativu EU za stratešku autonomiju i može da doprinese ovim naporima vađenjem kritičnih sirovina i retkih zemlje koje postoje u njenom podzemlju“.

Supported byspot_img
Supported byspot_img
Supported byspot_img

Najnovije vesti

Povezani članci

Evropa u potrazi za litijumom: Nemačka i Srbija u fokusu ekološkog rudarstva

Nemački kancelar Olaf Šolc zalaže se za povećanje eksploatacije litijuma u Evropi kako bi se podržala tranzicija ka električnim vozilima (EV), što je ključno za postizanje klimatskih ciljeva. Tokom posete Frajbergu, Šolc je naglasio potrebu za pouzdanim i diversifikovanim...

Norra Kärr: Švedski projekat retkih zemalja koji menja pravila igre za Evropu

Leading Edge Materials Corp. objavila je podnošenje aplikacije za Eksploatacionu koncesiju („Bearbetningskoncession“) za 25-godišnji zakup rudnika za projekat teških retkih zemalja (HREE) Norra Kärr. Ovo dolazi nakon što je prvobitna koncesija odobrena 2013. godine, kada je kompanija predložila da...

Strateško upravljanje mineralnim resursima Grčke: Izazovi i prilike

Nedavni događaj u Lavriju, organizovan od strane Asocijacije rudarskih preduzeća (SME) povodom obeležavanja stote godišnjice, fokusirao se na strateško upravljanje mineralnim bogatstvima Grčke, kako tokom aktivnog rudarenja, tako i nakon završetka vađenja resursa. Aristotelis Aivaliotis, generalni sekretar za energiju i...
error: Content is protected !!