Supported byElevatePR Digital
Supported byspot_img
RudarstvoDRI napreduje sa projektom skladištenja baterija od 133 MW u Poljskoj

DRI napreduje sa projektom skladištenja baterija od 133 MW u Poljskoj

Supported byspot_img
Supported byMercados Media

DRI, deo ukrajinske grupe DTEK, ostvario je značajan napredak na projektu skladištenja baterija u Poljskoj nakon preuzimanja vlasništva od kompanije Columbus Energy. Ovo predstavlja ključnu prekretnicu za EU ogranak DTEK-a za obnovljive izvore energije, koji je ranije ove godine najavio nameru izgradnje najvećeg skladišta baterija u južnoj Poljskoj.

Projekat u Trzebini, koji ima kapacitet skladištenja od 4 sata i 532 MWh, na putu je da započne izgradnju kasnije ove godine, a očekuje se da će komercijalne operacije početi u januaru 2027. godine. Ovaj projekat je u skladu sa širim ciljem DRI-a da razvije do 1 GW kapaciteta za obnovljive izvore energije i skladištenje u Poljskoj do 2030. godine.

Inicijativa za skladištenje baterija će igrati ključnu ulogu u stabilizaciji elektroenergetske mreže Poljske i unapređenju infrastrukture za obnovljive izvore energije u zemlji. Projekat je dodeljen kroz aukciju kapaciteta za 2022. godinu koju je organizovao PSE, Operater prenosnog sistema Poljske, što zahteva od DRI-a da obezbedi kapacitet za energiju tokom 17 godina počevši od 2027. godine.

Supported by

Generalni direktor DRI-a John Stuart izrazio je entuzijazam povodom preuzimanja, ističući značaj tehnologije skladištenja baterija u ubrzanju energetske tranzicije. Napomenuo je da skladištenje baterija može poboljšati pouzdanost mreže, optimizovati troškove energije i povećati proizvodnju iz obnovljivih izvora energije, doprinoseći cilju Poljske da dostigne 62 GW instaliranih obnovljivih izvora energije do 2030. godine.

Pored projekta u Trzebini, DRI upravlja sa dva projekta u Rumuniji—solarnom farmom od 53 MW u Glodeniju i vetroelektranom od 60 MW u Ruginoasi, što je prva nova vetroelektrana u Rumuniji u poslednjoj deceniji. Kompanija takođe razvija šest dodatnih solarnih i kopnenih vetroprojekata u Italiji, Rumuniji i Hrvatskoj.

Izvor: miningwatch.news

Supported byspot_img
Supported byspot_img
Supported byspot_img

Najnovije vesti

Povezani članci

ACG Metals završio akviziciju rudnika Gediktepe u Turskoj

ACG Metals je uspešno završio akviziciju vrednu 290 miliona dolara rudnika Gediktepe u turskoj provinciji Balikesir. Rudnik, koji trenutno proizvodi zlato i srebro, uskoro će se preusmeriti na proizvodnju bakra i cinka, sa ciljem da godišnje generiše od 20.000...

Norveški projekat Eigersund postiže veliki uspeh u evropskom lancu snabdevanja kritičnim mineralima

Norge Mining je postigao značajan uspeh sa svojim projektom Eigersund na jugozapadu Norveške, gde kompanija nastoji da obezbedi kritične i strateške minerale neophodne za različite industrije poput bezbednosti hrane, poluprovodnika, baterija za električna vozila, zelenih tehnologija i odbrane. Nedavna „Studija...

Da li je iko obratio pažnju na ovu rečenicu direktora Rio Tinta?

Kada se kompanija ili institucija suočava se nepoverenjem klijenata, zaposlenih, građana, svaki istup u javnosti se računa. Zaposli se dobar menadžer za odnose sa javnošću, svaka reč se odmerava i seče, svaka misao pažljivo analizira. Kada je krizni PR...
error: Content is protected !!