Supported byElevatePR Digital
Supported byspot_img
RudarstvoStrickland Metals preuzima projekat zlata u Srbiji sa resursom od 5,4 miliona...

Strickland Metals preuzima projekat zlata u Srbiji sa resursom od 5,4 miliona unci

Supported byspot_img
Supported byMercados Media
Supported by Balancing Energy
Supported by Energetika
Supported by Owner's Engineer

Strickland Metals je nedavno završio akviziciju projekta zlata i osnovnih metala Rogozna u Srbiji. Projekat se može pohvaliti impresivnim inferiranim resursom koji sadrži više od 5,4 miliona unci ekvivalenta zlata, definisanim kroz prethodna bušenja i istraživanja.

Ključni aspekti projekta Rogozna

Širenje resursa: Strickland pokreće značajnu kampanju bušenja od 60.000 metara s ciljem proširenja i unapređenja trenutnog inferiranog resursa. Ova kampanja uključuje korišćenje tri bušilice, sa četvrtom koja će uskoro biti dodata. Kampanja će trajati do kraja sledeće godine, fokusirajući se i na rast resursa i na istraživanje novih ciljeva.

Supported by

Ranija bušenja i istraživanje: Prethodni vlasnici su već izbušili preko 100.000 metara, prvenstveno se fokusirajući na dva od četiri identifikovana ležišta—Shanac i Copper Canyon. Takođe su sproveli sveobuhvatne geofizičke i geokemijske preglede, identifikujući preko 20 potencijalnih istraživačkih ciljeva unutar područja projekta od 184 kvadratna kilometra.

Iskusno rukovodstvo: Strickland je za novog generalnog direktora imenovao Paula L’Herpinierea, industrijskog veterana sa velikim iskustvom u upravljanju projektima sa više vrsta ruda širom različitih kontinenata. Dr. Jon Hronsky, još jedan iskusni profesionalac, pridružio se kao neizvršni direktor. Obojica su prethodno bili uključeni u projekat Rogozna kroz rad sa privatnom kapitalnom grupom Ibaera Capital.

Strateški fokus: Strickland planira da pojača istraživačke napore na četiri glavna ležišta: Shanac, Medenovac, Gradina i Copper Canyon. Trenutni resursi na ležištima Shanac i Copper Canyon iznose 120 miliona tona sa sadržajem od 0,63 grama po toni zlata i 0,1% bakra, sa dodatnim kreditima za srebro, olovo i cink.

Implikacije i budući izgledi

Akvizicija projekta Rogozna od strane kompanije Strickland Metals predstavlja veliki korak napred, sa potencijalom da se razvije jedno od najvećih nerazvijenih ležišta zlata na svetu. Fokus kompanije na agresivno istraživanje i razvoj resursa naglašava njihovu posvećenost otključavanju punog potencijala ovog resursa. Sa novim rukovodstvom koje ima veliko iskustvo i značajnim temeljnim radom prethodnih vlasnika, Strickland je dobro pozicioniran za postizanje značajnih napredaka na projektu Rogozna.

Ovaj razvoj je posebno značajan za Srbiju, jer naglašava sve veći značaj zemlje u globalnom rudarskom sektoru, privlačeći značajne investicije i stručnost. Napredak na Rogozni mogao bi potencijalno dovesti do povećane ekonomske aktivnosti i otvaranja radnih mesta u regionu, dodatno jačajući rudarsku industriju Srbije.

Izvor: miningwatch.news

Supported byspot_img
Supported byspot_img
Supported byspot_img

Najnovije vesti

Povezani članci

Grit Metals otkriva obećavajuće rezultate istraživanja zlata u severnoj Finskoj

Grit Metals Corp. je objavio rezultate svoje prve kampanje istraživanja zlata u Centralnom Laplandskoj zeleništnoj oblasti (CLGB) u severnoj Finskoj, otkrivajući obećavajuće rezultate. Glavne tačke: Kompanija je identifikovala široku rasprostranjenost anomalija u mineralizaciji zlata i bakra na dužini od 25...

Nova era u Španiji: Fabrika LFP baterija za električna vozila

Stellantis, proizvođač Jeep-a, i kineski gigant za proizvodnju baterija CATL (Contemporary Amperex Technology) najavili su planove za investiciju do 4,1 milijardu evra (4,33 milijarde dolara) u izgradnju nove fabrike u Saragosi, Španija, koja će biti fokusirana na razvoj pristupačnih...

Zaštita okeana: Norveška zaustavlja izdavanje dozvola za rudarstvo

Dubokomorski ekosistemi Arktičkog okeana za sada će ostati bezbedni od dubokomorskog rudarstva. Norveška je planirala da započne istraživanje rudnih ležišta na morskom dnu u svojim nacionalnim vodama već sledeće godine, što bi moglo ozbiljno ugroziti krhke, drevne ekosisteme morskog...
error: Content is protected !!