Supported byElevatePR Digital
Supported byspot_img
RudarstvoInoBat pokrenuo proizvodnju baterija u Slovačkoj

InoBat pokrenuo proizvodnju baterija u Slovačkoj

Supported byspot_img
Supported byMercados Media

InoBat, slovačka firma specijalizovana za inovativni razvoj i proizvodnju baterija za električna vozila, objavila je svoje značajno dostignuće. Kompanija je uspešno proizvela prvu seriju baterija sa oznakom „proizvedeno u Slovačkoj“ i uz obezbeđivanje svih neophodnih sertifikata započeta je proizvodnja ćelija visokih performansi.

Pokretanje proizvodnje u Voderadi označava Slovačku kao petu evropsku zemlju, posle Švedske, Norveške, Nemačke i Francuske, koja je sposobna da proizvodi sertifikovane baterijske ćelije koristeći evropsku ekspertizu. Voderadi predstavlja ključnu tranziciju od puke montažne fabrike do centra za inovacije. Izvršni direktor InoBat-a, Marian Boček je izjavio: „Mi ne proizvodimo samo baterije, već ih dizajniramo i krojimo tako da zadovolje potrebe svakog kupca. Ovaj proces zahteva izuzetno znanje i specijalizirane veštine, i ponosan sam što smo ga razvili u Slovačkoj .”

Patrick Križansky, direktor Slovačke asocijacije za elektromobilnost, smatra ovaj razvoj ključnim za pomak automobilske industrije ka elektromobilnosti. „Slovački automobilski sektor je globalni igrač, a njegov prelazak na elektromobilnost je od suštinskog značaja ne samo za ekološku održivost već i za održavanje konkurentnosti naše industrije“, kaže Križanski. On ističe pojavu InoBata kao dokaz da Slovačka može da podstakne globalno konkurentne inovacije uz povoljne uslove i podsticaje za istraživanje i razvoj.

Supported by

Poslednjih meseci, InoBat je izvršio prekvalifikaciju desetina operatera i tehničara za održavanje zbog naprednih tehnologija koje su uključene. Trenutno, kompanija ima međunarodni tim stručnjaka iz 18 zemalja. Koristeći lokalne talente i direktno iskustvo u tehnologiji baterija, InoBat je u Slovačkoj uveo prvi kurs prekvalifikacije za operatere za proizvodnju baterijskih ćelija.

Izvršni direktor Marijan Boček ističe značaj pripreme kadrova, navodeći: „Cilj nam je da obrazujemo vrhunske stručnjake i profesionalce koji su sposobni da našim kupcima prezentuju revolucionarne proizvode. InoBat-ov proces prekvalifikacije obuhvata teorijsku, tehničku obuku i obuku na radnom mestu, razvijenu u kompaniji i prilagođenu zahtevima kompanije.

Andrej Hutta, predsednik Odbora poslodavaca za stručno obrazovanje i obuku, hvali InoBat-ove obrazovne inicijative, naglašavajući potrebu za prilagodljivošću tehničkog obrazovanja u svetlu tehnoloških procesa koji se razvijaju. On vidi elektromobilnost kao sektor sa značajnim potencijalom za zapošljavanje i ceni pojavu specijalizovanih profesija u Slovačkoj.

InoBat planira da replicira svoje procese obrazovanja i prekvalifikacije u planiranoj gigafabrici u Šuranima, zajedničkom poduhvatu sa kineskom kompanijom Gotion High-Tech. Saradnja ima za cilj da uspostavi najnapredniju evropsku fabriku baterija u Šuranima sa nultim ugljičnim otiskom, nudeći mogućnosti zapošljavanja za preko 1500 pojedinaca, od kojih će mnogima biti potrebna prekvalifikacija ili stručno obrazovanje.

Izvor: miningwatch.news

Supported byspot_img
Supported byspot_img
Supported byspot_img

Najnovije vesti

Povezani članci

Kako su se interesi velikih sila ukrstili nad Jadrom

Pitanje zaštite životne sredine, u slučaju otvaranja rudnika litijuma i fabrike za njegovu preradu u dolini Jadra, zanima samo Srbiju, odnosno njene građane. Sve ostale, koji se na ovaj ili onaj način pominju u vezi sa ovim projektom, zanimaju...

Strickland Metals identifikovao značajnu anomaliju blizu površine Obradov Potok u Srbiji

Strickland Metals je identifikovao anomaliju blizu površine Obradov Potok unutar svog projekta Rogozna za zlato i bazne metale u Srbiji, što ukazuje na potencijalno značajno mineralno nalazište. Ključni nalazi: Preliminarni rezultati IP istraživanja: Inducirano polarizacijsko (IP) istraživanje otkrilo je snažnu...

Postizanje ciljeva CRMA: Fraunhofer studija ističe potrebu za investicijama, inovacijama i međunarodnom saradnjom

Nedavno usvojeni Zakon o kritičnim sirovinama (CRMA) Evropske unije ima za cilj da ojača sigurnost snabdevanja sirovinama do 2030. godine. Ova legislativa nalaže da EU mora domaće eksploatisati 10% svojih potreba za strateškim sirovinama, procesuirati 40% unutar EU i...
error: Content is protected !!